Menu
عکس

دست رد «حناچی» به سینه شورای شهر – فروشگاه کارتن فروشی

محصولات کارتن فروشی :

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مدیریت جدید کلان شهر تهران مدام از نبود پول در شهرداری و بدهی های سنگین گذشتگان سخن می گویند و توقف اقدامات عمرانی و غیره را نتیجه بی پولی و بدهی ها اعلام می کنند.

محمود میر لوحی عضو شورای شهر تهران میزان بدهی شهرداری تهران را ۵۴  هزار میلیارد عنوان و تهمت های به مدیریت سابق وارد کرد. محمد باقر قالیباف شهردار اسبق شکایت کرد و در نهایت میرلوحی در دادگاه محکوم شد و نتوانست ۵۴ هزار میلیارد بدهی شهرداری را اثبات کند.  

 محمد باقر قالیباف شهردار اسبق تهران در برنامه تلویزیونی بدون توقف حضور پیدا کرد و  ۵۴ هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری یک دروغ بزرگ است و من آن را تکذیب می کنم، متأسفانه وقتی افراد کار نمی‌کنند و می‌خواهند در قدرت بمانند پس باید دروغ بگویند، ذلت بپذیرند و و زد و بند کنند.

 

 

به گفته شهردار اسبق تهران، وقتی شورای شهر چهارم تمام شد گزارش دارایی‌ها و بدهی‌ها را در شورا مصوب کرده که بدهی‌ها چقدر است و دارایی‌ها چقدر و این مصوبات را تحویل شورای پنجم داده و مصوبه علنی شورای شهر است.

وی گفت: جالب است بدانید که بدهی‌های ما حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان بود که ۱۴ هزار میلیارد در دوره آقای نجفی خودشان تأیید کردند که طلب قطعی از دولت است، غیر از آن یک میلیارد دلاری که دولت دهم به ما نداد که مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که باز هم آن را ندادند که خود آنها گفتند ۲۵ هزار میلیارد تومانش مربوط به اتمام پروژه‌های آینده است، مگر پروژه آینده جز دیون است، دیون به پولی گفته می‌شود که کاری انجام شده و پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: حتی می‌گویند اموال شهرداری فروخته شده، در شهرداری تهران لیست اموال وجود دارد زمین‌ها و اموال شهرداری نسبت به مدیریت قبل در صورت جلسات مصوبات شورای شهر و در حساب بررسی سالانه به دو برابر افزایش پیدا کرده، این‌ها واقعاً بحث‌های غیر منطقی است، حالا نگاه کنید از کجا این اشکالات پیدا می‌شود که می‌گوئید رفاه نیست به خاطر اینکه یک تصمیماتی باید گرفته شود به خاطر همین بحث‌ها آن تصمیمات گرفته نمی‌شود.

 صحبت های قالیباف اعضای شورای پنجم را بر آشفت؛ تا جایی که محسن هاشمی فردای همان روز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر به اظهارات قالیباف تاخت  و گفت:  بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.

 

وی با بیان اینکه متأسفانه در روزهای اخیر برای شورا اتفاقات غیر منصفانه‌ای رخ داد گفت: دو عضو شورا یعنی میرلوحی و خدا کرمی به دادگاه احضار شدند و نتوانستند از خود دفاع کنند و اشد مجازات برای میر لوحی صادر شد که امیدواریم در واخواهی و تجدید نظر این مشکل حل شود.

بعد از صحبت های اعضای شورای شهر، محمد حسین رنجبران روابط عمومی صدا و سیما اعلام کرد که تلویزیون به شهردار پیشین و منتقدان فرصت برابر داده است و طرفین تمایل داشتند بیشتر به صورت یک جانبه حضور یابند.

وی ادامه داد: با توجه به استفاده دو طرف از تریبون رسانه ملی درباره موضوع شهرداری تهران بهتر است از این پس مساله بدهی‌های شهرداری تهران به جای این‌که در صداوسیما بررسی شود در مراجع قانونی و ذی‌صلاح بررسی و جمع بندی شود تا نتیجه‌گیری درستی در پی داشته باشد.

بعد از اظهارت هاشمی محمودمیرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا در تذکری خواستار برخورد قضایی با قالیباف از سوی شهرداری تهران شد.

میرلوحی با بیان این‌که هنگامی که ما مدیریت شهری را در دست گرفتیم بانک‌ها همکاری نمی‌کردند، اظهار کرد: مثلاً برای ساخت پل صدر فاینانس خارجی گرفته بودند، اما کارهایش را انجام ندادند و ما آمدیم و با بانک‌ها گفت‌وگو کرده و حتی مجوز انتشار ۲۰۰۰ میلیارد اوراق مشارکت را گرفتیم و حتی برخی حساب‌ها نیز استحمال شده، اما دقت داشته باشید که فقط مدیریت شهری ۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهی دارد و باید بخشی از بدهی‌هایمان را بدهیم تا آنها به خط شش مترو پول تزریق کنند.

عضو کمیسیون بودجه‌ای شورای شهر تهران با بیان این‌که ما با پدیده‌ای مواجه هستیم که روزانه ۱۷ میلیارد تومان سود بانکی باید شهرداری پرداخت کند، ادامه داد: شهرداری باید برنامه‌ای بیاورد و در آن مشخص کند که بدهی‌ها را چگونه می‌خواهد پرداخت کند و اخباری دریافت کرده‌ایم دال بر این‌که آنها در حال تدوین این برنامه هستند.

این موضوع به اینجا ختم نشد و زهرا نژاد بهرام منشی هیات رئیسه شورای شهر تهران در توییتی نوشت: ادعاهای آقای قالیباف که در برنامه بدون توقف از شبکه ۳ صدا وسیما پخش شد است نکته ها و فرض های را در ذهن متبادر می کند که شاید بتوان از بخش فرض ها گذشت اما در مورد ادعاهایی که درباره وضعیت مدیریت شهری مطرح شده نمی توان بی تفاوت بود.

وی در ادامه گفت: تنها در یک مورد شهرداری تهران ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهی دارد که وقتی بدانیم شهرداری تهران در فاصله یکسال و اخیر وامی دریافت نکرده است پرواضح است که این بدهی متوجه مدیریت شهری در دوره قالیباف است.

بعد از اظهارت اعضای شورای شهر تهران مبنی بر برخورد قضایی با شهردار اسبق و انتشار لیست بدهی ها پیروز حناچی شهردار جدید تهران واکنش نشان داد و گفت: ما ترجیح می‌دهیم به کار خود ادامه دهیم.

به گزارش فارس، موضوع بدهی های شهرداری تهران ادامه دارد و هر روز اعضای شورای شهر یک رقم جدید برای بدهی های اعلام می کنند و هنوز عدد دقیق مشخص نیست. از سوی دیگر فعالیت عمرانی در شهر متوقف شده و برخی از اعضای شورای شهر برای اداره شهر معتقد هستند که مردم باید هزینه  را بپردازند چرا که شهرداری اوضاع خوبی ندارد و دولت هم در شرایط مناسب نیست.

انتهای پیام/

کارتن فروشی بختیاری با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه فروش کارتن و ارائه ی محصولات بسته بندی از نخستین شرکت ها در سطح می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *